Hakkımızda

Özel Saysen Anaokulları 1995 yılında T.C.M.E.B denetiminde ve Bakanlık normlarına uygun olarak kurulmuş ve faaliyetine başlamıştır. Atatürk ilkelerine bağlı felsefesiyle Eğitim ve Öğretim hayatına başlayan okulumuz, bu çizgisini başarıyla devam ettirmektedir. Alsancak şehir merkezinde kurulan okulumuz; 2 katlı, bahçeli, sera ve meyve ağaçları arasında kümes hayvanları ile çevrelenmiş müstakil bir binadadır. 2012 yılında Çiğli Aydınlıkevler mahallesinde kurulan şubemiz de 3 katlı, müstakil, bahçelidir ve aynı felsefeyle eğitim öğretim hayatını sürdürmektedir. Daima yeniliklerin ve ilklerin uygulayıcılarından olan Saysen Anaokulları, modern dünyaya ve topluma iyi, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmeyi hedefleyerek bu çizgisinden sapmadan, hep birlikte el ele yoluna devam etme amacı taşımaktadır. Bizim için burada öncelik; mutlu çocuklar ve mutlu yarınlardır. Saysen ailesine hoş geldiniz...

Misyon

Misyonumuz; Öğrenmenin öğrenilmesi ilkesinden yola çıkarak bilgiyi depolamaya değil kullanmaya yönelik, ‘’çocuk yaşadığnı öğrenir’’ gerçeğini ilke edinmiş doğru eğitimi okul öncesine taşımaktır. Misyonumuz doğrultusunda amacımız; kendine güvenen, dürüst, sağlıklı düşünebilen, sorumluluk sahibi, evrensel değerleri benimsemiş, farkındalığı yüksek, paylaşımcı, çağdaş ve mutlu bireyler yetiştirmektir.

Vizyon

Vizyonumuz; Eğitimin ilk basamağını oluşturan ‘’Okul Öncesi’’ eğitim gömleğinin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. Öğrencilere o ilk basamağı çıkmaları ve o ilk düğmeyi iliklemeleri için gerekli rehberliği sağlayan, yollarına ışık tutan, güvenilir, seçkin ve saygın bir eğitim kurumu olarak faaliyetlerine devam etmektedir.